Příběhy zákazníků

Roman Čapka

Dobrý den,

nedávno jsem chtěl koupit přítelkyni fábii z Prahy (VIN: TMBPY46Y274188843). Pán ji vychválil do telefonu do nebe. Měla mít 160 000 km najeto, prý není třeba prověřovat, že jsou určitě originál. Bez Cebie jsem vůz samozřejmě nechtěl, tak jsem si ho prověřil a ejhle.

Fábie má najeto o 100 tisíc víc, volal jsem to pánovi a jeho reakce...však to někdo koupí a položil telefon. Výsledek prověření zde.

Následně jsem zkoušel druhou fábii prověřit (VIN: TMBCA25J483039093), u které prý je vyměněn pouze přední nárazník, jinak nebouraná.

Zjištěné škodní události v systému AUTOTRACER ve výši 5.384 euro a další 4.163 euro, tedy v podstatě po totálce. Výsledek prověření zde.

Nyní jsem si vybral už třetí fabii, tak už snad bude v pořádku

Roman Čapka

Octavia Jaromír Kapucián

Dobrý den,

hledal jsem si prostřednictvím inzerce Bazos.cz automobil, koukal jsem po ojeté Škoda Octavia kolem těch 150 000. Našel jsem vůz od pana Josefa Šterby. Po komunikaci s ním mi bylo sděleno, že vůz má skutečné kilometry a je druhým majitelem. Tedy 217 000 km. Na vnitřku vozu nebylo skoro vůbec poznat, že by vůz mohl mít tak vysoký nájezd kilometrů. Tak jsem se držel hesla důvěřuj, ale prověřuj a vyplatilo se.

Nechal jsem si ověřit automobil u Cebia a nestačil jsem se divit. Automobil měl v roce 09/2015 na tachometru 498.000 a poté v roce 11/2015 488.000 a jako třešnička na dortu automobil byl bouraný, což majitel vozu popíral. Výsledek prověření zde.

Tímto chci poděkovat týmu Cebia, že mi ušetřili mnoho času a hlavně peněz. Nikdy už nebudu kupovat auto bez prověření. Nevěřil jsem tomu, že stačení kilometrů je v tak hojném počtu u nás v Čechách a díky tomuto systému se to těm zlodějům aspoň o něco ztíží.

Určitě můžete zveřejnit tento příběh, jelikož by si měl dávat každý pozor na takové podvodníky.

Přeji hezky den

Jaromír Kapucián

Octavia S.P.

Prověřoval jsem Škoda Octavia 1.9 TDI 74 KW. Na inzerátu má bazar uvedeno, že vůz má najeto 150 000km. Když jsem si to šel prověřit na www.zkontrolujsiauto.cz tak auto v 2/2016 mělo stav 211 000km. Myslím tedy, že auto bylo stočené o 61 000 km.

Výsledek prověření zde.

S.P.

Octavia Petr

Dobrý den,

našel jsem si inzerát, požádal jsem o VIN a na Cebii viděl údaje.

Tak jsem jim volal, že auto má zvláštní průběh s km a že bylo prohlášené za totálku a zda o tom vědí.

Výsledek prověření zde.

Paní povídala, že auto jí kupoval kdysi manžel, ona o totálce nic neví.
Tak se jí ptám, zda se nejedná o nějakou přestavbu na jiném techničáku a ptal jsem se, jak se jí s autem jezdí, když bylo tolikrát bourané a prohlášené za totálku. Prý v pohodě, že vozí i děti.

U publikování můžete uvést mé jméno, ale ne příjmení.

Děkuji za pochopení.

Petr

Golf Lukáš Pour

Dobrý den,

od května 2016 jsme hledali druhé auto do rodiny a naráželi jsme s prominutím na samé popelnice. Nevím, jestli je to tím, že jsme si stanovili hranici za ojeté auto jen maximálně 80.000,- Kč a konkrétně značku ŠKODA FABIA / AUDI A3 / VW GOLF / SEAT LEON, nebo jsme nároční, že požadujeme auto v dobrém stavu, nebo máme jen smůlu při výběru.
Přes Vaše www stránky „zkontrolujsiauto“ jsme zadali VIN a dívali jsme se předběžně, jaké informace o autě máte. Navíc mám možnost nahlížet do originál databáze ŠKODA / AUDI / VW / SEAT.

Na stránkách tipcars.cz jsme si vyhlídli jedno z vozidel VW GOLF. Auto vypadalo na fotkách skvěle, i když jsem po pořádném zhlédnutí fotografii našel detaily, které mi neseděly. Např. nato, že to auto bylo vyrobeno v roce 1998, tak nemělo na sobě sebemenší korozi, což je na tento ročník velice nevídané. Nakoukl jsem do databáze VW AG a bylo zde uvedeno poškození, nakoukl jsem do vaší databáze a i zde byla evidována jedna škoda. Tudíž jsem se rozhodl, že si zaplatím prověření Standard ve vaši databázi za 499,- Kč a jelikož jsem měl kupón na slevu 100,- Kč z minulého prověření jiného vozu, tak mě to ve finále stálo jen 399,- Kč. Prodejce deklaroval, že auto má najeto jen 91.000 km, což byla asi jediná pravda o tomto vozidle. Kilometry se shodovaly jak s databází VW, tak databází vaší. Rozhodl jsem se do firmy, která auto prodávala, zavolat. Ptal jsem se konkrétně na havárii vozidla a na celkový stav. Auto mi bylo vychváleno do nebes, že o žádné havárii neví. Při druhém telefonátu jsem se dotazoval opět na to samé vozidlo, zda bylo bouráno – chvíli strpení ověřím – ano, auto bylo lehce poškozeno na pravou přední část, blatník a dveře. Při mém dalším dotazu, zda ta havárie byla opravdu lehká, mi operátor sdělil, že k havárii nemá další informace.

Dle SPZ jsem dohledal přes kancelář pojistitelů, kde bylo auto v době havárie pojištěné, a u pojišťovny jsem zjistil, v jakém rozsahu nehoda byla. Informace, které jsem dostal, se shodovaly s vaší databází, kde bylo uvedeno poškození: EKONOMICKÁ TOTÁLNÍ HAVÁRIE. Navíc prodejce uváděl, že auto bylo vyrobeno v roce 1999, ale skutečnost byla 1998.

Jsem rád, že jsem se na auto nejel podívat a využil všech dostupných prostředků k ověření vozidla. V závěru mě to stálo „jen 399,- Kč“ a ne například cestu Olomouc – Olbramovice za cca 2.000,- Kč benzínu.

Výsledek prověření zde.

S pozdravem

Lukáš Pour

Ford Mustang Honza.

Dobrý den,

zde je můj příběh:

Jako fanda amerických vozidel každodenně navštěvuji české automobilové a prodejní servery a hledám zajímavé exempláře. Vím, v jakých cenových relacích se na trhu různé modely pohybují, a proto mě jednoho dne zaujal inzerát vozidla Ford Mustang V6 4.0 za poměrně slušnou cenu.

Autobazar v poli rok výroby uváděl rok 2009 a v textu dále upřesňoval, že se vlastně jedná o automobil z prosince 2008. Zaujalo mě, proč když v popisu tvrdí, že je vozidlo z roku 2008 dává do filtrů pro vyhledávače 2009 a mate tak kupující. Tento krok, kdy se prodávající snažil dostat na lepší pozici ve výsledcích vyhledávání, jsem bral jako nepoctivost. Zpozorněl jsem a pokračoval ve shromažďování informací o vozidle. K mému překvapení jsem pomocí systému AUTOTRACER zjistil, že vozidlo je ve skutečnosti již z roku 2006, tedy vyrobeno o dva, respektive o tři roky dříve, než autobazar uváděl.

Výsledek prověření zde.

Systém AUTOTRACER od Cebie mě tak ušetřil nepříjemné překvapení a ušetřil spoustu peněz.

S pozdravem

Honza V.