Poradna nejen když kupujete ojeté auto

V této sekci jsme pro Vás připravili základní informace související s nákupem ojetého vozidla.

Slovník pojmů

Ve Slovník pojmů jsme pro Vás připravili vysvětlení nejdůležitějších pojmů spojených s výběrem, nákupem, přihlášením a následným provozem vozidla.

Průvodce nákupem ojetého vozidla

V sekci Průvodce nákupem ojetého vozidla naleznete informace, na co si dát pozor, jak je důležité prověřit historii ojetého vozidla, proč vozidlo důkladně zkontrolovat, prověřit jeho technický stav a v případě nutnosti svěřit tuto kontrolu do péče odborníků. Jedná se o Vámi našetřené peníze, proto je tento krok jeden z nejdůležitějších.

Zakoupení vozidla

V části Zakoupení vozidla se soustředíme hlavně na úkony spojené s podepsáním kupní smlouvy, přihlášením a odhlášením vozidla a v neposlední řadě pojištěním auta. Uvádíme i informace o rozdílu v přihlášení nového a ojetého vozidla, vozidla na leasing nebo vozidla dovezeného ze zahraničí.

Zabezpečení vozidla

Neméně důležitým krokem po výběru a nákupu vozidla je jeho řádné zabezpečení. V záložce Zabezpečení vozidla uvádíme jednotlivé typy zabezpečení, ať už se jedná o pískování skel, mechanické zabezpečení nebo satelitní vyhledávací systémy. Škála nabídky je veliká, proto si každý motorista může zvolit optimální variantu, která vyhovuje jak jeho nárokům, tak i peněžence.

Kupní smlouva a reklamace

Kupní smlouva je často opomíjeným dokumentem, přitom je naopak nejdůležitějším podkladem pro případnou reklamaci auta. Vzor kupní smlouvy najdete v této části naší poradny a také další důležité informace ohledně sepsání smlouvy a případné reklamace auta.