Blog

Znáte pravidla silničního provozu? Soutěžte s ostatními řidiči

Publikováno 07.06.2018

Myslíte si, že znáte pravidla silničního provozu? Chcete si rozšířit své znalosti silničního zákona, vyzkoušet si z pohodlí domova krizové situace, které vás mohou na cestách potkat, pobavit se, a ještě za to něco získat?

Myslíte si, že znáte pravidla silničního provozu? Chcete si rozšířit své znalosti silničního zákona, vyzkoušet si z pohodlí domova krizové situace, které vás mohou na cestách potkat, pobavit se, a ještě za to něco získat?

Soutěžte v rámci speciálního projektu Nebouram.cz. Projekt, který je určen všem řidičům a řidičkám, nám přišel natolik zajímavý, že jsme se stali jeho partnerem a do soutěže jsme dodali řadu cen.  

Dle posledních údajů umírá na českých silnicích stále méně osob. Ačkoliv je to dobrá zpráva, je zajisté přáním každého z nás, aby čísla klesala dále. Projekt na podporu a zvýšení bezpečnosti silničního provozu Nebouram.cz je financovaný z Fondu zábrany škod a má za cíl motivovat řidiče k osvojování si zásad bezpečné jízdy. Vychází ze stavu, že v současné době řidiči získávají řidičský průkaz úspěšným absolvováním autoškoly a je pouze na jejich zodpovědnosti, zda se průběžně seznamují se změnami zákona a doplňují si tak své znalosti.

Soutěž je postavena na několika motivačních úrovních a její hlavní myšlenkou je, aby se účastník zapojil co nejvíce, což také hlásá slogan soutěže: "Čím více se zapojíš, tím více se dozvíš, naučíš a zároveň můžeš získat na odměnách!". O kvalitě projektu bezpochyby svědčí záštity od BESIPu, Policie České republiky, Ředitelství silnic a dálnic ČR či Státního fondu dopravní infrastruktury anebo nadšené ohlasy těch, kteří již soutěží – „Děkuji za pěkně připravený program. Je to moje nejoblíbenější appka a denně se těším na novou výzvu. Musím přiznat, že i s dlouholetou praxí za volantem i řídítky se stává, že mě nachytáte. Dík za procvičování tolik potřebných znalostí.“ Mediálním partnerem je Radiožurnál – Zelená vlna.

Jak soutěžit?

Soutěží se na webové stránce www.nebouram.cz nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Každý účastník soutěže má možnost hrát každý den, a to zodpovězením jedné otázky v denní výzvě. Otázky se týkají Zákona o provozu na pozemních komunikacích číslo 361/2000 Sb. a věnují se tématům týkajících se všech oblastí zákona s cílením například na dítě v autě, bezpečné chování za volantem, dopravní značky, přepravu zvířat, právo přednosti v jízdě, chování na železničním přejezdu a mnoho dalších.

Každý týden se pak soutěžícím zobrazují ještě 3 krátké testy o deseti otázkách. Po ukončení testu si může soutěžící provést kontrolu odpovědí s vysvětlením správné odpovědi, a to včetně odkazu na příslušný paragraf zákona.

A to ještě není vše! Každý měsíc naleznou soutěžící jak na webu, tak v aplikaci, animaci z pohledu řidiče zpracovanou na téma, které nám obecně dělá na silnicích potíže nebo na téma, které se ze statistik projektu vygenerovalo větším počtem chybně zodpovězených otázek. Pro první animace byla použita témata řízení křižovatky policistou, pravidlo ZIPu, chování řidičů na železničních přejezdech, nebo jak se správně chovat, když nás míjí vozidlo záchranných složek. Soutěžící má možnost si nejdříve téma podrobně nastudovat ve vzdělávacím materiálu a následně si animaci projít.

Co získáte?

Kromě toho, že si každý soutěžící prohloubí své znalosti a zároveň se naučí i něco nového, sbírá za správné odpovědi body, které ho dovedou až do finálního slosování o hodnotné ceny, a zlaťáky, za které si může v průběhu celé soutěže vybírat ceny dle vlastního výběru. A že je z čeho vybírat…podívejte se na www.nebouram.cz.